Dostawa gratis przy zakupach powyżej 339,95 zł

Bóle kości ogonowej

Bóle kości ogonowej

Boli Was kość ogonowa podczas jazdy na rowerze? 

Przy jeździe w pozycji wyprostowanej, kość ogonowa i siodełko przylegają co siebie. Jeśli do tego siodełko jest zbyt miękkie albo zbyt wąskie, często pojawiają się bóle. Żeby tych bólów uniknąć, szczególnie w przypadku kobiet, polecamy siodełka SQlab
z podłużnym profilem stopniowanym.

Przyczyny stłuczenia kości ogonowej

Zbyt wąskie siodełko

Podczas jazdy w pozycji wyprostowanej kość ogonowa często znajduje się w bezpośrednim styku z siodełkiem. W połączeniu ze zbyt wąskim albo miękkim siodełkiem, pojawia się dyskomfort albo ból.

Siodełko SQlab z obniżoną częścią przednią w postaci schodka pomaga się uwolnić od bólów kości ogonowej, co ważne, również kobietom. Siodełka SQlab step w odpowiedniej, indywidualnie dobranej szerokości, gwarantują równomierne rozłożenie ciężaru między kości kulszowe, dzięki czemu kość ogonowa nie jest już narażona na zbytni ucisk.

 

Zbyt miękkie siodełko

Zbyt miękkie siodełko prowadzi do zapadnięcia się kości kulszowych w siodełko

Rozwiązanie SQlab: modele siodełek są dostępne w różnych stopniach twardości, którą wybieramy ze względu na sposób użytkowania i długość naszych wycieczek

Zbyt miękkie siodełko staje się niewygodne w większości już po 30 - 45 minutach jazdy.

Kości kulszowe zapadają się w siodełko tak głęboko, że tkanki przylegające do kości, czyli na przykład mięśnie i ścięgna, są uciskane. Po 30 - 40 minutach wywołuje to silny ból od ucisku.

Zapadnięcie się kości prowadzi też do ucisk miejsc intymnych, a w przypadku kobiet też łuku łonowego, który jest u nich zazwyczaj położony niżej. Wtedy również zwiększony nacisk wywierany jest na tkanki i może zatrzymywać dopływ krwi do naczyń, zwiększając ryzyko wystąpienia hemoroidów.

Rozwiązanie SQlab

Miękkie siodełka nadają się tylko na krótkie wycieczki!